KURUMSAL

Hakkımızda

Tahir SİNANOĞLU;

 

İş Güvenliği A Sınıfı Uzmanı - Makine Mühendisi - Emk. Baş İş Müfettişi

 

1959 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini memur bir ailenin çocuğu olması sebebi ile Adana - Osmaniye - Urfa ve Beypazarı’nda, lise öğrenimini ise Beypazarı ve Malatya Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1982 yılında mezun oldu. 1983 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu bünyesinde İş Müfettişi olarak çalışmak üzere girdiği yazılı ve sözlü sınavları kazanarak, 1984 yılında İş Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başlayıp burada sürdürülen 27 yıllık çalışmanın sonucunda, 19.07.2011 tarihinde son pozisyonu olan Baş İş Müfettişliği’nden emekli oldu. 2012 yılında başında İSGO (İş Sağlığı Güvenliği Organizasyonu) adında iş sağlığı güvenliği hizmetleri veren firmasını kurarak faaliyetine devam ettikten sonra 6331 sayılı Yasa sonucu doğan ihtiyaçlara cevap verebilme amacıyla 2013 yılının sonlarında kurduğu SAYGIN OSGB ile faaliyetine bu firma üzerinden devam etmekte ve fiilen de destek vermektedir.

 

27 yıllık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde sürdürülen teftişler yanında; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki YODÇEM ve ÇASGEM birimlerinde eğitici olarak 100’den fazla Özel, Kamu İşyerleri ile Sanayi Odalarında, “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” odaklı değişik konu başlıklarında eğitimlere eğitici olarak katılmıştır. Eğiticilerin eğitimine katılmış olup, İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi bulunmaktadır. Bugün için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı eğitim biriminde ve Özel Eğitim firmalarına İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı eğitimi açısından destek vermeye devam etmektedir.

 

Çalışma hayatındaki teftiş odaklı çalışmalarda kazanılan bilgi birikimi ile adli yargının talebi ve görevlendirmesi sonucu 1990 yılında başladığı bilirkişilik hizmetini de ağırlığı İş Mahkemelerinde olmak üzere kesintisiz bir şekilde bugüne kadar yoğunluk içinde sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde veya organizesindeki konferans ve etkinliklere konuşmacı olarak katılımı yanında Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu tarafından 2004 yılında düzenlenen etkinliklerden Denizli, Konya, Tokat ve Kocaeli’ndeki toplantılara İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda konuşmacı olarak katılmıştır. Bunların yanında Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyon üyesi olarak hizmet vermekte ve bu görevi halen devam ettirmetedir. Yine Makine Mühendisleri Odası’nda ve İvedik Organize Sanayi Müdürlüğü bünyesinde “İş Kazaları ve Bunların Hukuki Sonuçları” konulu konferanslar vermiştir.

 

Tahir SİNANOĞLU, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü onaylı A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olup yine kendi alanında uzman olan ekibiyle birlikte İş Güvenliği Eğitimi ve Danışmanlığı, İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği, Risk Analizi, Acil Eylem Planı, Patlamadan Korunma Dokümanı, Sağlık Güvenlik Planı, Eğitim Planı, Enerji Yönetimi alanında hizmet veren SAYGIN OSGB (İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre Danışmanlığı Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti.) ünvanlı firmanın kurucusu olarak çalışma hayatındaki hizmetlerine devam etmektedir.

 

Tahir SİNANOĞLU kurucusu olduğu SAYGIN OSGB ile; alanında aktif uzman kadrosu ve çalışma hayatında elde ettiği deneyimler ışığında özgün hizmet anlayışı ve güncel teknoloji kullanımı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına birebir, proaktif ve sonuç odaklı çözümler üreterek yurt içinde ve yurt dışında başarısını sürekli geliştirerek iş güvenliği hizmetlerinde Türkiye’de en iyi olmak, uygulanabilen metodolojik bilgisi, sağduyulu ve müşteri odaklı yaklaşımı ile mükemmel bir hizmet şirketi olmayı amaçlamaktadır.

EKİBİMİZ/ Our Heroes
Ali Veli
Yönetici

Consectetur dolor ipsum quiam dolor adipisci velit, aenean at lorem vel est posuere feugiat sed quia noneas numquasa mode tempora incidunt.

Canan Canan
İş Yeri Hekimi

Consectetur dolor ipsum quiam dolor adipisci velit, aenean at lorem vel est posuere feugiat sed quia noneas numquasa mode tempora incidunt.

ADNAN ADNAN
İŞ GÜVENLİK UZMANI

Consectetur dolor ipsum quiam dolor adipisci velit, aenean at lorem vel est posuere feugiat sed quia noneas numquasa mode tempora incidunt.

HAKAN HAKAN
ÇALIŞAN

Consectetur dolor ipsum quiam dolor adipisci velit, aenean at lorem vel est posuere feugiat sed quia noneas numquasa mode tempora incidunt.